Zmiany w JKB Group zapowiedziane na początku tego roku przybierają coraz wyraźniejszych kolorów. Cały czas nasza ekipa dopracowuje strategię rozwoju na kolejne lata naszej działalności. Nie chcemy wyłącznie piąć się do góry i zdobywać kolejnych rynków europejskich. Za nasze zadanie stawiamy sobie popularyzację idei less waste oraz zminimalizowanie naszego negatywnego wpływu na środowisko. Jak zamierzamy to wszystko osiągnąć? 

Toniemy w odpadach. Co dalej? 

Czy wiesz, że na świecie produkujemy rocznie ponad 2,1 mld ton odpadów i konsumujemy 1,6 razy więcej zasobów, niż pozwalają na to możliwości regeneracyjne Ziemi? Nasza planeta jest na skraju swojej wytrzymałości, a my dokładamy jej kolejnych problemów. Ludzkość stworzyła materiały, które naturalnie nie występowały w przyrodzie, a teraz nie potrafimy się ich skutecznie pozbyć. 

W skali świata jedynie 19 proc. odpadów poddawanych jest recyklingowi, w Unii Europejskiej dotyczy to 30 proc. tworzyw sztucznych. Jak ograniczyć te liczby? Ograniczając produkowanie tworzyw sztucznych i produkując przedmioty, które jednocześnie będą zaspokajały potrzeby konsumentów oraz nie będą obciążać środowiska. Jednym z rozwiązań problemu, z którym się mierzymy, jest circular economy – gospodarka o obiegu zamkniętym. 

Poznaj nasze plany na ten rok →

Circular economy – o czym mowa? 

Ideę circular economy można podsumować w jednym zdaniu – produkty, materiały i surowce mają pozostawać w gospodarce tak długo, jak tylko jest to możliwe. Głównym celem tego założenia jest zminimalizowanie wytwarzanych odpadów i dążenie do jak najmniejszego obciążenia planety.

Gospodarka o obrocie zamkniętym to nic innego, jak naśladowanie naszej planety i jej naturalnych cykli – obiegu wody, tlenu czy węgla. Misją circular economy jest doprowadzenie do sytuacji, w której wartość surowców, materiałów i wytworzonych produktów jest zachowana tak długo, jak tylko to możliwe. Takie działanie pozwala na zminimalizowanie powstających odpadów oraz optymalizację zużycia zasobów.

Jak przechodzimy na gospodarkę o obiegu zamkniętym?

Wprowadzenie takiego rozwiązania wymaga od nas pracy u samych podstaw. Zasady circular economy stosowane są już na etapie projektowania produktu oraz procesu jego produkcji. Moment zejścia naszego wyrobu z linii produkcyjnej to nie koniec. Równie ważne jest dokładne przemyślenie i zaplanowanie jego dystrybucji oraz cyklu życia. Naszą rolą jest przemyślenie, jak minimalizować odpad oraz wprowadzać wyrób do ponownego obiegu. 

Nawet w małych rzeczach drzemie wielki potencjał i szansa na drugie życie. To część naszej filozofii. Dzięki zakupieniu kolejnej hali oraz stolarni, jesteśmy w stanie produkować ponadczasowe meble z możliwością modyfikacji lub wymiany komponentów u producenta. Stoły i dodatki do wnętrz są zaprojektowane tak, by w każdej chwili mogły w łatwy sposób przejść metamorfozę, która zadowoli klienta i da mu poczucie odświeżonego wnętrza. 

Co nas inspiruje do zmian? 

Zależy nam na tym, byśmy wspólnie stanęli do walki o nasze środowisko. Z nami możesz podjąć realne działania bez większego wysiłku. Chcemy tworzyć wnętrza przyjazne ekosystemowi, które inspirują do walki o świat i siebie. Ciepłe drewno, surowy metal, zero plastiku. Czerpiemy pomysły z natury, by nasi klienci mogli rozwijać się i szukać spokoju w lepszej przestrzeni. 

Produkty JKB Group kładą kres bylejakości. Stworzyliśmy projekt, który zmieni przyzwyczajenia – nasze i Twoje. Bierzemy od świata tylko tyle, ile potrzebujemy i eksploatujemy to do granic możliwości. Inspiruje nas natura, jej piękno, harmonia, równowaga. Dlatego w naszych działaniach zostajemy jej wierni. Pozyskujemy drewno ze zrównoważonych źródeł, minimalizujemy odpady i redukujemy ślad węglowy.

Więcej konkretów, mniej gadania

Tworzenie wnętrz oparliśmy o idee circular economy i less waste. Na naszą platformę planujemy wprowadzić inteligentny konfigurator wnętrz, dzięki któremu nasi klienci będą mogli szybko i łatwo stworzyć tysiące projektów z personalizowanymi meblami. Chcemy, by bawili się, tworzyli swoją przestrzeń i rozwijali kreatywność bez lęku o przyszłość planety. 

To, co będzie dla nas istotne z punktu gospodarki o zamkniętym obrocie, to usługa wypożyczania mebli. Produkty JKB Group będzie można kupić lub wypożyczyć, a w momencie, kiedy nie będą już potrzebne – oddać. Jako odpowiedzialny producent zajmiemy się ich przetworzeniem na nowo. 

Pamiętaj, dbanie o planetę wcale nie musi być trudne, jeśli korzystasz z łatwych i wygodnych rozwiązań. 

Obserwuj nasze kanały, by poznać kolejne kroki JKB Group. Już teraz szukamy specjalistów, którzy pomogą nam wdrażać zmiany. Wyznajemy podobne wartości? Dołącz do naszego zespołu i wspólnie zmieniajmy nasze otoczenie. KARIERA →

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!