Wszystkie choinki dotarły już do placówek, które wzięły udział w naszej listopadowej akcji choinkowej. Do kogo trafiły drzewka produkowane przez JKB Group i jak odwdzięczali nam się obdarowywani? Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

świąteczna akcja choinkowa jkb pomaga

Najszybciej rozdane choinki

Założenie naszego przedsięwzięcia było proste – chcieliśmy nieść radość tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Postanowiliśmy otworzyć nasze magazyny i dostarczyć świąteczną atmosferę tam, gdzie z różnych powodów mogło jej brakować. Właśnie dlatego, pod koniec listopada ogłosiliśmy, że mamy do rozdania sto sztucznych choinek dla instytucji państwowych i charytatywnych.

Takiego wyniku się nie spodziewaliśmy! W ciągu dwóch dni udało nam się rozdać lubuskim organizacjom dwieście choinek. To był dla nas wielki szok, któremu towarzyszyło jeszcze większe wzruszenie. Przygotowując się do całej akcji choinkowej, nie wierzyliśmy, że uda nam się przekazać choćby połowę naszej puli. Tymczasem musieliśmy ją podwoić! Łącznie przekazaliśmy dwieście choinek!

Poznaj bliżej Agnieszkę, jedną z organizatorek akcji →

Radość w pięćdziesięciu organizacjach

Gdzie trafiły nasze choinki? Lista jest naprawdę długa! Zgłosiło się do nas ponad pięćdziesiąt lubuskich organizacji. Były wśród nich domy pomocy społecznej, domy dziecka, szkoły czy szpitale.

Choinki trafiły między innymi do:

– Domów Dziecka w Świebodzinie, Żarach, Sulęcinie, Skwierzynie, Klenicy, Kożuchowie;

– Domów Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Lubsku;

– Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze/Centrum Zdrowia Matki i Dziecka;

– Fundacji, Nowosolskiej Paczki, Szlachetnej Paczki;

– Szkół i przedszkoli z województwa lubuskiego, także za pośrednictwem Urzędu Miasta w Nowej Soli,

– Instytucji kultury w tym bibliotek czy MGOK w Czerwieńsku;

– Ośrodków wspierających potrzebujących, w tym do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zaborze, Towarzystwa Brata Alberta w Nowej Soli, Specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w Nowej Soli, Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Międzyrzeczu.

To jednak nie wszystko! Dołączyliśmy także do dwóch akcji charytatywnych, w ramach których przekazaliśmy nasze choinki na licytacje. Wsparliśmy tym samym Anię z Zielonej Góry chorą na SMA oraz Mateusza i jego rodzinę z Dąbrowna.

Zobacz, jak przygotowywaliśmy się do sezonu świątecznego →

Dobro wraca

W ramach podziękowań otrzymaliśmy całą masę ciepłych słów i wyrazów uznania. Wśród wszystkich otrzymanych wiadomości znalazły się też zdjęcia z naszymi choinkami w roli głównej. Zobaczcie piękną galerię!

Oprócz podziękowań internetowych otrzymaliśmy też przepiękne kartki świąteczne ze wzruszającymi życzeniami.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji – zarówno naszym pracownikom, którzy byli zaangażowani w nią od A do Z, jak i tym, którzy z dobrego serca podali informację o niej dalej. Mamy nadzieję, że nasz drobny gest był powodem do uśmiechu na niejednej twarzy! Życzymy Wam, aby Wasze Święta były w tym trudnym roku piękne, radosne i pełne nadziei na lepsze jutro.

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!