Proces rekrutacyjny to trudny temat! Często to bardzo złożona, skomplikowana i długotrwała ścieżka. W JKB Group postanowiliśmy skrócić przebieg rekrutacji o tyle, o ile tylko było to możliwe. Zależ nam na tym, żeby kandydat czuł się komfortowo w każdym etapie, a nasi rekruterzy mieli szansę wyłowić prawdziwe perełki spośród wszystkich zgłoszeń. Co się dzieje z Twoją aplikacją?

Zanim wyślesz…

Chociaż nasza strona internetowa to miejsce, z którego najczęściej otrzymujemy zgłoszenia od aplikujących, śmiało możesz korzystać z ofert publikowanych na portalach zewnętrznych. Wkładamy dużo zaangażowania i pracy w to, by nasze ogłoszenia były jak najbardziej szczegółowe i skrupulatnie opisywały profil kandydata. Jeszcze przed przygotowaniem samej oferty zbieramy potrzebne informacje od osób pracujących na podobnych stanowiskach oraz przeszłego przełożonego.

Jeśli masz jakieś pytania przed aplikowaniem na dane stanowisko, nie bój się zapytać! Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości mailowo, telefonicznie lub za pomocą naszych mediów społecznościowych.

Pamiętaj, że warto zaktualizować swoje CV do potrzeb danej rekrutacji! Zobacz poradnik naszego zespołu HR →

Wysłano ✔ Co dalej?

Ten etap rekrutacji odbywa się za zamkniętymi drzwiami naszego biura w Czerwieńsku. Musisz wiedzieć, że każda rekrutacja rządzi się swoimi prawami. Będziemy potrzebować chwili na zebranie pozostałych zgłoszeń i selekcję dokumentów, które do nas nadejdą.

W tym kroku analizujemy Twoje CV, sprawdzamy czy posiadasz odpowiednie kwalifikacje na dane stanowisko oraz zapoznajemy się z Twoim doświadczeniem zawodowym. Czytanie CV to bardzo istotny proces – zdarza się, że niektórych elementów nie zauważamy od razu i potrzebujemy chwili, by przejrzeć wszystko bardzo dokładnie. Przy rekrutacjach na wyższe stanowiska staramy się też odwiedzić profil kandydata na LinkedIn.

Jeśli Twój życiorys zawodowy nas zainteresuje, zaprosimy Cię na spotkanie.

Dla niektórych poszukujących pracy, rekrutacja kończy się na tym etapie. Chcesz wiedzieć, dlaczego nie zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną? Poproś o feedback, chętnie wyjaśnimy dlaczego tym razem się nie udało i podpowiemy, co możesz poprawić w swoim CV.

Miło Cię widzieć, napijesz się kawy?

W JKB Group pierwszy kontakt z kandydatem nawiązujemy telefonicznie. To dobry moment na wybadanie, jaką formę rekrutacji preferuje dany kandydat. Możesz zdecydować się na spotkanie online lub osobiście w biurze JKB Group. Każda z rozmów w Czerwieńsku odbywa się przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest niepowtarzalne! Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej tak, by pokazać się od jak najlepszej strony. Pokaż, że Twoja wizyta nie jest przypadkowa i że zależy Ci na tej pracy.

  • Sprawdź, czym się zajmujemy i jakie będą Twoje obowiązki.
  • Zastanów się, dlaczego chcesz u nas pracować i co sprawia, że jesteś idealnym kandydatem.
  • Zaprezentuj się jak najlepiej, opowiadając o swoim doświadczeniu i o osiągnięciach.

W pierwszym spotkaniu biorą udział rekruter oraz kierownik działu, którego dotyczy rekrutacja. Nie stresuj się, bądź sobą i myśl pozytywnie!

Ważne przypomnienie! To Twój czas. Nie bój się zadawać pytań dotyczących pracy w JKB Group. Zapytaj o wynagrodzenie na danym stanowisku, warunki pracy i benefity pracownicze.

Więcej o tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej przeczytasz tutaj →

Pokaż swoją moc!

Zdarza się, że między rozmową kwalifikacyjną a podjęciem decyzji, występuje dodatkowy etap. W przypadku niektórych stanowisk chcemy wcześniej sprawdzić, jak kandydat poradzi sobie z zadaniem związanym bezpośrednio z jego przyszłymi obowiązkami. Celem zadania jest potwierdzenie umiejętności, o których rozmawialiśmy na spotkaniu. Poinformujemy Cię, jakie są nasze oczekiwania względem zadania i co chcemy sprawdzić.

Hip, hip, hurra!

Jeśli uda Ci się pomyślnie rozwiązać nasze zadanie, zostaniesz zaproszony na kolejne spotkanie, podczas którego omówimy warunki zatrudnienia i podpiszemy umowę o pracę na czas próbny. To najlepszy moment ze wszystkich etapów rekrutacji! My zyskujemy nową osobę w zespole, Ty zaczynasz nową przygodę!

Pierwsze dni spędzisz na onboardingu, czyli poznawaniu firmy i swoich obowiązków. Nie musisz się martwić, otrzymasz od nas mały przewodnik po firmie, w którym zawarliśmy wszystkie istotne wskazówki. Jeśli będziesz potrzebować pomocy, zawsze możesz liczyć na któregoś ze swoich współpracowników 😊

Samemu to żadna przyjemność. Dołączysz do zespołu?

Sprawdź, jak w praktyce przebiega proces rekrutacji w JKB Group! Aplikuj na jedno z wolnych stanowisk pracy i rozwijaj swoją karierę. Oferty pracy znajdziesz w zakładce KARIERA.

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!