Firma

Polsko-niemiecka firma
działająca w e-commerce

Jesteśmy firmą produkcyjną nastawioną na klienta. Dopasowujemy wygląd i funkcjonalność naszych produktów do jego potrzeb.

Początki spółki handlowej JKB Group sięgają 2006 roku, gdy magazyn mieścił się w pomieszczeniu o powierzchni 30m2. W ciągu kilku lat siedziba przeniosła się do Czerwieńska k. Zielonej Góry, a w starych, kilkusetletnich budynkach stworzyliśmy biuro i ogromne magazyny. Dwa lata później uruchomiliśmy produkcję sztucznych choinek.

Aktualnie marki JKB Group są obecne w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz we Włoszech. W najbliższej przyszłości planujemy wejście na kolejne zagraniczne rynki oraz dalszy rozwój marek własnych.

Nasze marki i produkty
FairyTrees to sztuczne choinki i dekoracje świąteczne. Rocznie z naszej fabryki wysyłamy kilkadziesiąt tysięcy drzewek, które trafiają do domów nie tylko w Europie. Co sezon wprowadzamy nowe modele inspirowane naturalnymi choinkami, modyfikujemy już istniejące, otwieramy się na nowe rynki. Dążymy do bycia liderem w światowej produkcji sztucznych choinek, dlatego marka FairyTrees słynie z wysokiej jakości, dbałości o detale i innowacyjnych rozwiązań.

Artykuły klasy premium do domu i ogrodu. W ramach marki HOLZBRINK oferujemy listwy przypodłogowe i przyblatowe, akcesoria meblowe, meble metalowe, komponenty wykończeniowe, drewniane skrzynki oraz obrzeża ogrodowe, systemy nawadniające, artykuły ogrodowe i elementy architektury ogrodowej. Założeniem było stworzenie marki z kompleksowym asortymentem, który zaspokoi potrzeby osób wykańczających dom i ogród. Oferta cały czas się powiększa, podobnie jak grono jej odbiorców.

przejdź na stronę marki

To marka lin syntetycznych, metalowych, naturalnych skierowana do klienta prywatnego i biznesowego. W asortymencie znajdują się liny stalowe, ocynkowane, jutowe, konopne, sizalowe, polipropylenowe, gumowe oraz niezbędne akcesoria takie jak szakle, bloczki, złączki, zaciski, śruby rzymskie i wiele innych. Liny STANKE znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Codziennie realizujemy zamówienia na łącznie kilka tysięcy metrów lin.

Jedna z pierwszych marek własnych JKB Group. Z logo STEIGNER są sprzedawane materiały remontowo-budowlane, m.in. uszczelki do kabin prysznicowych, okien, drzwi, sznury kominkowe, materiały hydroizolacyjne, kleje montażowe oraz nasz topowy produkt, czyli brodziki podpłytkowe. Od lat płyty prysznicowe STEIGNER cieszą się ogromną popularnością w zachodniej Europie. Grupę docelową stanowią zarówno klienci indywidualni, jak i profesjonalni. Artykuły STEIGNER są chętnie wybierane przez fachowców zajmujących się wykończeniem wnętrz.

Polski sklep internetowy założony w 2016 roku. W ciągu trzech lat liczba klientów wyniosła ponad milion. Jumbo Shop oferuje asortyment wszystkich wymienionych wyżej marek. Codziennie konsultanci odpisują na wiadomości i odbierają telefony od kilkudziesięciu klientów, realizując przy tym setki zamówień. Oprócz funkcjonowania jako niezależna platforma sprzedażowa Jumbo Shop jest także obecny na Allegro.

Nasze DNA

Poznaj wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy. To dzięki nim tworzymy zgrany zespół, który potrafi i chce ze sobą współpracować. Prowadząc rekrutację, zwracamy na nie szczególną uwagę. Dlaczego? Doświadczenie i kwalifikacje są istotne, ale wszystkiego można się nauczyć. Za to styl pracy i priorytety trudno zmienić z dnia na dzień. Dowiedz się więcej o naszym DNA. Zobacz, czy myślimy podobnie.

Efektywność
to podstawa

Będąc w JKB Group, każdy staje się mistrzem w zarządzaniu czasem. Optymalizujemy proces realizacji zadań, a swoją pracę organizujemy tak, aby ułatwiać ją innym. Zależy nam na wspólnym wypracowaniu sposobów działania, które będą zrozumiałe i praktyczne dla całego zespołu. Dlatego regularnie analizujemy wykonywane procesy oraz szukamy ich usprawnień. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, metody i techniki ulepszające funkcjonowanie firmy.

Doceniamy
zaangażowanie

Cenimy sobie samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji. Potrafimy przyznać się do błędu. Ta cecha jest szczególnie przez nas doceniana i traktowana jako przykład odpowiedzialnego podejścia do wykonywanych zadań. Wychwycenie błędu na wczesnym etapie projektu, pozwala na szybką reakcję i jego poprawę, tym samym nie zakłócając procesu jego realizacji.

Skupiamy się na rozwiązaniach, a nie na problemach. Motywacja jednej osoby potrafi wpłynąć na pracę całego zespołu, dlatego zależy nam na pozytywnym nastawieniu. Jednocześnie rozumiemy, że każdy może mieć gorszy dzień.

Nasze miejsce pracy

JKB Group to budynek biurowy, magazyny i hale produkcyjne położone obok siebie. Nasza siedziba znajduje się na obrzeżach Czerwieńska, w spokojnej okolicy tuż przy samym lesie.

Nasze biuro ma klimat.
To zasługa ponad stuletniej cegły
i drewnianych belek.

Na magazynie i
produkcji panuje
przemyślana logistyka.
I porządek.

Wiesz, czym się zajmujemy.
Teraz dowiedz się dlaczego.

Poznaj nasze idee