Od pewnego czasu zastanawialiśmy się nad pokazaniem naszej firmy i jej działań w trochę inny sposób niż dotychczas. Na co dzień słuchamy biznesowych podcastów, czerpiemy z praktyki innych, większych firm. Dlaczego nie dołączyć do nich? Możemy przecież dzielić się swoim kilkunastoletnim doświadczeniem!

Postanowiliśmy, że najłatwiej będzie opowiedzieć naszą historię w formie wideo — tak powstał pomysł na program JKB Group Pro Series. Jakie tematy wybraliśmy na pierwszy ogień? W naszej nowej produkcji zdradzamy swój przepis na sprawne działanie firmy i jej rozwój. Poruszamy też temat dobrej komunikacji między pracownikami czy ich możliwości zawodowych.

Studio z prawdziwego zdarzenia

Do nagrania naszych wywiadów podchodziliśmy kilka razy – ustalaliśmy termin, który pasował wszystkim ekspertom, umówiliśmy się z profesjonalną ekipą i wynajęliśmy duże studio zdjęciowe. Kwestie techniczne, jak się okazało, były najłatwiejszą częścią całego przedsięwzięcia. Doskonale wiedzieliśmy, jak chcemy, by wszystko wyglądało – przemyśleliśmy scenerię i scenariusz. Znaleźliśmy także świetnego prowadzącego nasze Pro Series, Łukasza Ruta z Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

Lubimy pokazywać się w sieci. Zobacz, jak wyglądała nasza ostatnia sesja zdjęciowa >>

Eksperci JKB Group

Od kilkunastu lat rozwijamy JKB Group i udoskonalamy rozwiązania, które funkcjonują w firmie. Jesteśmy doświadczeni nie tylko w branży e-commerce, ale także w produkcji i dystrybucji. Dojście do punktu, w którym jesteśmy teraz, wymagało od nas przede wszystkim zebrania drużyny prawdziwych ekspertów z różnych dziedzin. Na co dzień zatrudniamy przecież świetnych specjalistów od produkcji, magazynowania, lean managementu, IT czy komunikacji z klientem.

Jesteśmy stusześćdziesięcioosobową, dobrze naoliwioną maszyną, która chce się dalej rozwijać i przyciągać inne talenty. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się pokazać nasze możliwości. Każdy pracownik, który będzie miał na to ochotę, może opowiedzieć o swojej pracy i pokazać, czym zajmuje się na co dzień.

Pierwszy ogień

Nie od dziś wiadomo, że najodważniejsze w naszej firmie są kobiety! To właśnie one poszły na pierwszy ogień w Pro Series i otwierają naszą playlistę. W premierowych odcinkach możecie poznać Agnieszkę i Magdę. O czym opowiadają?

Jak ważna jest praca działu kadr w dużej firmie?

Na to pytanie odpowiada Agnieszka Taracińska, nasza specjalistka ds. kadr i płac. Z Agnieszką współpracujemy od 2019 roku – bardzo cenimy sobie jej skrupulatność i łatwość rozwiązywania problemów. Te cechy sprawdziły się szczególnie na początku roku, kiedy wspólnie zarządzaliśmy firmą podczas pandemicznego kryzysu.

Na co dzień możemy nie zauważać, ile pracy w funkcjonowanie firmy wkłada dział kadr. To ciągłe nadzorowanie zasobów ludzkich, czuwanie nad dokumentacją pracowników i dbanie o ich komfort pracy. Jak wygląda to w JKB Group, w którym zatrudniamy prawie 170 osób?

Posłuchaj w Spotify →

Jak zarządzać procesem zakupowym?

Specjalistą w tej dziedzinie jest Magdalena Grobelna, kierowniczka ds. zakupów w JKB Group. Magda opowiada nam o swojej codziennej pracy, obowiązkach i najważniejszych procesach. Chętnie podejmujemy też temat ścieżki zawodowej i możliwości rozwoju w firmie.

Dział zakupów to jeden z naszych fundamentów, który dba o zaopatrzenie magazynów i hal produkcyjnych. Wybieramy najlepszych z najlepszych, by pielęgnowali nasze stosunki partnerskie z dostawcami i podwykonawcami. Czy to trudne zadanie w firmie, która posiada ponad 2000 produktów w swojej ofercie?

Posłuchaj w Spotify →

To be continued…

To dopiero pierwsza odsłona JKB Pro Series! Będziemy spotykać się regularnie by przedstawiać kolejne zakamarki naszej firmy. Kogo chcesz zobaczyć w kolejnych odcinkach? A może sam chcesz wystąpić w roli eksperta? Zobacz nasze najnowsze oferty pracy i dołącz do naszego zespołu →

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!