Odpowiedzialność za środowisko to nie tylko troska o mniejszy ślad węglowy czy używanie materiałów nadających się do recyklingu. To także pomoc naszym małym towarzyszom, którzy nie są w stanie zadbać o siebie samodzielnie. 

wyjście do schroniska praca w jkb group

Do zielonogórskiego schroniska przyszliśmy z choinką ubraną w psie smaczki i gumowe, głośne zabawki – czyli to, co wszystkie psy lubią najbardziej! Chcieliśmy w tym przedświątecznym okresie sprawić, by kilkanaście ogonów merdało z radości. Zima w schronisku to zawsze trudny moment, dlatego zachęcamy także Was do drobnej pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt. 

Do schroniska w imieniu innych kolegów z firmy wybrał się Jakub Bober, młodszy specjalista ds. zakupów. Kuba na co dzień interesuje się psim behawioryzmem i w wolnych chwilach jest wolontariuszem. Zapytaliśmy go, jak można pomagać schronisku.  

praca czerwieńsk wyjście do schroniska

Czego najbardziej potrzebuje schronisko i czy cały czas szuka wolontariuszy? 

Wolontariusze zawsze są potrzebni, bo psy trzeba codziennie wyprowadzać. Jeżeli ktoś ma czas, żeby zabrać psa na spacer, to będzie to bardzo pomocne. Niektóre psy niestety nie wychodzą na dłuższy spacer przez tydzień, bo nie ma tylu osób, które mogłyby je zabrać. Jak pomóc schronisku? Najlepiej po prostu zapytać się schroniska przez Facebooka lub telefonicznie, bo potrzeby się zmieniają na bieżąco. 

Jak nieśliśmy radość w zeszłym roku? Zobacz podsumowanie naszej akcji →

Jak to było w Twoim przypadku? Kiedy się tu zgłosiłeś?

Sam miałem psa i wtedy stały się one moją pasją. Chciałem iść w kierunku psiego behawioryzmu, a najlepszym sposobem, żeby się do tego przygotować jest właśnie schronisko – mogę się uczyć, jak postępować z psami i przy okazji im pomóc. Teraz jestem tu trochę rzadziej, ale był okres, że pojawiałem się co tydzień. 

Łatwo przywiązujesz się do tych psów? Masz swojego ulubieńca? 

Jest tutaj tak duża rotacja, że ciężko jest się przywiązać. Są niestety też psy, które mieszkają w schronisku nawet 12 lat i każdy ma wśród nich takiego ulubieńca. Mój faworyt trafił do mojej siostry. 😊

Masz jakąś wskazówkę dla osób, które myślą o pomocy schronisku? Od czego zacząć? 

Jeżeli ktoś chce w jakikolwiek sposób pomóc, niech oceni najpierw na ile jest w stanie to zrobić. Można zacząć od przyniesienia karmy czy innych podarków dla schroniska. Wolontariat to wbrew pozorom wymagające zadanie. Najważniejsze, żeby do niczego się nie zmuszać.

Każdego, kto ma ochotę zaangażować się w pomoc schronisku zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się niezbędne informacje o formach pomocy → 

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!