Po kilku dużych rekrutacjach w ostatnich miesiącach udało nam się zatrudnić wyjątkowych pracowników. Postanowiliśmy zapytać ich, dlaczego wybrali właśnie JKB Group jako swojego pracodawcę. Co jest naszym największym atutem?

Pracodawca z wyboru

Miesięcznie uruchamiamy kilka, a nawet kilkanaście rekrutacji na różne stanowiska. Szukamy pracowników do naszych biur, hal produkcyjnych czy magazynu. O warunkach pracy oraz możliwościach mówimy głośno. Lubimy też chwalić się naszymi pracownikami, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach.

Ostatnio udało nam się zatrudnić kilka nowych osób, które swoimi zdolnościami i doświadczeniem pomogą rozwijać się nam w branży e-commerce. Dlaczego jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą na zielonogórskim rynku pracy? Na to pytanie odpowiadają nasi nowi członkowie zespołu. Poznajcie Jakuba, Katarzynę, Damiana i Mateusza.

Szukałem w pobliżu Zielonej Góry firmy, która oferuje rozwój i dobre warunki pracy. Wróciłem zza granicy i jest to moja pierwsza praca w Polsce. Chciałem rozwijać się dalej nie tylko zawodowo, ale też osobiście.

Jakub Bober, Młodszy specjalista ds. zakupów

Po przeprowadzce do Zielonej Góry szukałam w okolicy pracy, w której mogłabym się rozwijać. Trafiłam na ofertę w JKB, odwiedziłam stronę internetową, poczytałam trochę o firmie i zaaplikowałam. Rekrutacja przebiegła bardzo szybko – pierwszą rozmowę miałam online, po kilku dniach spotkaliśmy się jeszcze raz w biurze. Tego samego dnia miałam pozytywną odpowiedź. Chciałabym nauczyć się tutaj jak najwięcej, szczególnie o branży e-commerce.

Katarzyna Kuśmierz, Specjalistka ds. zarządzania informacją o produkcie

Zadzwonił do mnie kolega, który pracuje w dziale IT i zachęcił mnie do rekrutacji. Zrobiłem research, podpytałem znajomego o możliwości i zdecydowałem się aplikować. Chciałbym mocniej rozwinąć tu swoje umiejętności, szczególnie w dziedzinie administracji sieciami komputerowymi.

Damian Sroczyński, Administrator IT

Bardzo spodobało mi się to, że JKB jest przedsiębiorstwem dynamicznym, które bardzo szybko się rozwija. Pracowałem już w firmie, która aktywnie rozkwitała. Co prawda była to firma technologiczna w branży hotelarskiej, ale podobała mi się tamtejsza energia. Tutaj też ją czuję i nie mogę doczekać się pracy w miejscu zajmującym się dropshippingiem. Bardzo interesuje mnie połączenie produkcji oraz bezpośredniej sprzedaży.

Mateusz Chojnacki, Analityk danych

Szykujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej z naszym działem HR? Poznaj kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać →

Siedmiogodzinny czas pracy vs. firmowe śniadania

Od lat stale staramy się zwiększać atrakcyjność pracy w JKB Group. Obserwujemy inne firmy, podpytujemy naszych pracowników i szukamy rozwiązań, które mogłyby sprawić, że praca u nas będzie przyjemnością. Chcemy, żeby benefity integrowały naszych pracowników, ale też pozwalały im znaleźć czas na rozwój zawodowy i osobisty. Które z naszych profitów są największym plusem w oczach nowo zatrudnionych?

Firmowe śniadania i siedmiogodzinny dzień pracy to fajne benefity, chociaż nie są najistotniejsze. Najważniejszy jest dla mnie rozwój. Na rozmowie rekrutacyjnej otrzymałem zapewnienie, że mogę tu na to liczyć. Dopiero zacząłem pracę, ale widzę wśród innych pracowników, że rzeczywiście firma oferuje takie możliwości.

Jakub Bober, Młodszy specjalista ds. zakupów

Zgadzam się z Kubą, ten rozwój jest tu widoczny na każdym kroku. Dużo osób zaczynało tu pracę na niższym stanowisku i awansowało – to tylko świadczy o tym, że JKB gwarantuje ścieżkę rozwoju, która może być naprawdę imponująca.

Katarzyna Kuśmierz, Specjalistka ds. zarządzania informacją o produkcie

Na pewno dużą zaletą jest siedmiogodzinny dzień pracy, a także miejsce, w którym pracujemy. Biura są bardzo dobrze zaaranżowane – przyjemnie się tu pracuje, widać, że wszystko jest dobrze zorganizowane.

Damian Sroczyński, Administrator IT

Jak wraca się do JKB Group?

Na naszym korytarzu postanowiliśmy złapać także Magdalenę, która wróciła do JKB Group po roku. Według niej są aspekty, które się nie zmieniły, ale łatwo też zauważyć dużo nowości. Dlaczego zdecydowała się wrócić?

Wróciłam z kilku powodów, przede wszystkim dla atmosfery, która tu panuje. Te dwanaście miesięcy nie było całkowitym odcięciem się od JKB. Mam tu znajomych, dzięki czemu wiedziałam co dzieje się w firmie.

Drugim powodem są na pewno możliwości rozwoju. Opuściłam JKB, żeby poznać inne miejsca i sprawdzić, co mogą mi zaoferować. Wróciłam z przekonaniem, że tutaj jest sporo opcji, które mnie interesują i pozwolą mi na dalszy rozwój. To był czynnik, który przekonał mnie, że warto wrócić. Ważne są też dla mnie warunki, które oferuje firma – szczególnie siedmiogodzinny dzień pracy.

Magdalena Koleina, Senior Content Specialist
Magdalena Koleina, Senior Content Specialist

Jak zmieniło się JKB Group w oczach długoletniego pracownika? Przeczytaj wywiad z Dawidem Stoma →

Co musisz wiedzieć o benefitach w JKB Group?

Zależy nam, żeby każdy z naszych pracowników znalazł dla siebie coś, co będzie motywować go do dalszej pracy. Dlatego właśnie staramy się dobierać benefity tak, by zadowolić wszystkich.

Najważniejszy jest dla nas rozwój zarówno naszych pracowników, jak i całej firmy. Jedną z zalet pracy w JKB Group jest na pewno realny wkład w ulepszanie naszych struktur. Oferujemy swobodę w działaniu, wdrażanie własnych pomysłów i relacje partnerskie. Zapewniamy niezbędne szkolenia oraz udział w konferencjach i warsztatach.

Każdy z pracowników otrzymuje od nas gwarancję atrakcyjnych warunków zatrudnienia, zależnych od doświadczenia, umiejętności i zaangażowania. Dużym atutem jest elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy zdalnej. To pracownik może wybrać czy woli pracować na etacie, czy współpracować z nami na podstawie umowy B2B.

O siedmiogodzinnym systemie pracy oraz wspólnych, firmowych śniadaniach już wiesz! Jeśli przekonuje Cię to do pracy w naszej firmie, sprawdź najnowsze oferty pracy! Odwiedź zakładkę KARIERA →

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!