Michał studiuje logistykę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Chociaż to jego ostatni semestr na uczelni, cały czas planuje się rozwijać! Właśnie dlatego postanowił odezwać się do nas i zapytać o praktyki związane z… Amazonem. Poznaj jego historię i sprawdź, czemu warto do nas zagadać. 

Do JKB Group zgłosiłeś się sam, bez żadnego programu stażowego. Co Cię do tego skłoniło? 

Interesuję się Amazonem i sprzedażą internetową. Szukałem możliwości rozwoju w tym temacie i akurat znalazłem ofertę pracy na specjalistę ds. Amazon Ads w JKB Group. Przejrzałem ogłoszenie, poczytałem o firmie i postanowiłem zadzwonić. Musiałem od października zacząć praktyki, więc stwierdziłem, że nie ma na co czekać – lepiej się skontaktować, poznać szczegóły i zacząć działać.

Chociaż nie kwalifikowałeś się na to stanowisko, i tak postanowiłeś spróbować. 

Tak, nie miałem odpowiedniego doświadczenia w pracy z Amazonem. Stwierdziłem jednak, że skoro szukam praktyk, to i tak mogę spróbować. Teraz realizuję trzymiesięczne praktyki, może po tym okresie uda się zostać w firmie na dłużej. Dobrze się to ułożyło. 

Co robiłeś przed przyjściem do JKB Group, by zacząć przygodę z Amazonem?

Jeśli chodzi o praktyczne zagadnienia, byłem całkiem zielony. Polegałem wyłącznie na teorii. Kupiłem sobie kurs, który był związany z sprzedażą Amazon FBA – szukaniem produktów, importowaniem ich na magazyn. Moim pierwotnym planem było znalezienie ciekawego produktu, który sprzedawałbym sam. Z różnych względów się nie udało, więc stwierdziłem, że dopóki nie robię nic samodzielnie, fajnie będzie znaleźć miejsce, gdzie będę się uczyć Amazona.

To Twoje pierwsze zawodowe doświadczenie?  

Takie poważne, tak. Wcześniej pracowałem jedynie dorywczo w trakcie wakacji czy po zajęciach na uczelni. To mój pierwszy tydzień takiej regularnej pracy, a już dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Współpracuję też bezpośrednio z Kasią, która zajmuje się Amazonem na co dzień i uczy mnie wszystkiego.

Czego zdążyłeś się już nauczyć? 

Na tyle, na ile jest to możliwe, powoli zaczynam rozumieć podstawy Amazona. Te kilka pierwszych dni to głównie praca z Excelem, gdzie uczę się wszystkich potrzebnych procesów. Mam ustalony harmonogram praktyk, wiem konkretnie czym będę się zajmować w trakcie tych trzech miesięcy. Taka rozpiska to przydatna rzecz. Mam poumawianych kilka spotkań w tym tygodniu, by lepiej poznać firmę i swoje obowiązki. 

Dlaczego Amazon? Co najbardziej Cię zainteresowało w tej platformie? 

Nie będę owijać w bawełnę – widzę w nim największy potencjał. Kiedy próbowałem samodzielnej pracy na tej platformie, zauważyłem, jakie korzyści finansowe może generować. Na początku próbowałem też pracy z Allegro, ale po porównaniu obu marketplace’ów, wybrałem Amazona. 

Twórz z nami wnętrza

Szukasz miejsca, w którym odbędziesz swoje praktyki zawodowe lub dostaniesz się na staż? Przeczytaj o naszym programie JKB.EDU i odezwij się do naszego działu HR → 

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!