Poznaj pierwszą kobietę w dziale budowlanym JKB Group! Karolina Michta jest naszą nową dyrektorką ds. budowlanych. To właśnie ona będzie trzymać pieczę nad modernizacją naszych obiektów oraz budową nowych! Co mamy w planach?

Zwykle budowlanka kojarzy nam się z męską dziedziną – Ty na tym stanowisku zdecydowanie temu zaprzeczasz. Jak odnajdujesz się w tym świecie?

Wbrew pozorom budowa to nie tylko lanie betonu, noszenie cegieł i układanie kabli. Proces powstawania inwestycji jest bardzo złożony. W dużej mierze to dokumenty, urzędy, projekty. Początkowa faza wymaga znajomości przepisów, pewnej zapobiegliwości – umiejętności przewidywania, jak nasze założenia będą się sprawdzać w praktyce. Czy to, czego teraz potrzebujemy, będzie wystarczające za rok, dwa lata, pięć lat.

Tak jak wspomniałam proces jest długi i złożony. Najpierw powstaje koncepcja, która wynika z potrzeb lub pomysłu na rozwój. Należy zweryfikować ją z obowiązującymi przepisami, warunkami terenu i budżetem. Wybór projektanta z wizją i godnego zaufania, to w dzisiejszych czasach nie lada wyczyn. Poświęcenie energii na dokonanie właściwego wyboru zaowocuje dużym ułatwieniem w przechodzeniu przez proces projektów, uzgodnień i pozwoleń.

Kolejnym ważnym wyborem jest decyzja o wykonawcy. Tutaj powoli wchodzimy już na teren typowo męski. Nie będę ukrywać, że kobieta nierzadko musi o wiele mocniej udowadniać swoje kompetencje i walczyć o posłuch. Na szczęście zwykle po pierwszych kilku dniach sytuacja się normuje, a współpraca przebiega bezproblemowo.

Myślę, że mam dobry kontakt z ludźmi. Umiem się dogadać zarówno z dyrektorami, jak i murarzami. Każdy wchodzi do współpracy z czystą kartą, jest ważny i szanowany. Jestem bardzo konkretna – jest zadanie, trzeba je wykonać. Oczywiście w międzyczasie znajduję chwilę na pogawędkę czy żarcik.

Zobacz, jak się zmieniamy! Dlaczego budujemy własną strategię cyfryzacji? →

Czym inspirowane są zmiany w firmie: rozwojem, podążaniem za trendami, potrzebą modernizacji?

Przede wszystkim rozwojem! JKB osiąga coraz większe sukcesy, co motywuje nas do dalszego działania, wprowadzania coraz to nowych produktów i rozwiązań. Każdy nowy produkt potrzebuje miejsca, w którym powstanie, a potem będzie przechowywany, stąd zapotrzebowanie zarówno na hale produkcyjne jak i magazynowe.

Idąc dalej, każdy nowy projekt potrzebuje ludzi, którzy go poprowadzą. Z każdym miesiącem rośnie ilość osób zatrudnionych w JKB, a co za tym idzie potrzebnych stanowisk pracy. Dlatego przy hali, która ma powstać w najbliższym czasie przewidzieliśmy dwupiętrowy budynek biurowy. W planach jest także stworzenie kolejnych biur w budynku już istniejącym.

Oprócz budowy, nasz dział zajmuję się także modernizacjami, które sprawiają, że nasze powierzchnie są bardziej funkcjonalne, a często i coraz piękniejsze. Z dumą słucham, zachwytów każdego naszych gości, nad pięknem naszego budynku biurowego – chociaż jego wygląd to nie moja zasługa.

Jakie możliwości, oprócz planowanych inwestycji, widzisz dla JKB Group?

Możliwości dla JKB? Myślę, że JKB ma nieograniczone możliwości i wielki potencjał! W planach mamy mnóstwo inwestycji. Niektóre bardzo odważne, a nawet spektakularne! Już zaczęłam przygotowania do nich. Może, jak spotkamy się przy okazji kolejnego wywiadu, będę mogła zdradzić coś więcej.

Jakie rozwiązania zastosujecie w przyszłości w hali magazynowej?

Powstająca obecnie hala magazynowa będzie mieć powierzchnię ok. 3500 mkw., będzie to konstrukcja z żelbetu, kryta płytami PIR. Zaopatrzyliśmy ją w 4 doki rozładunkowe. Wszystkie wejścia będą z kontrolą dostępu. Wygląd zewnętrzny przyległego budynku biurowego będzie połączeniem nowoczesności – szklane fasady aluminiowe i klasyki – cegła. Wnętrza utrzymamy także w tej stylizacji.

Powstaje Wasz JKB ogród, czego możemy się po nim spodziewać?

Chcemy stworzyć miejsce odprężenia i relaksu dla pracowników JKB. Chciałabym, żeby każdy znalazł dla siebie ukochany kawałek ogrodu. Oprócz olbrzymiej różnorodności roślin, wprowadzimy elementy architektury ogrodowej i dekoracji utrzymane w najnowszych trendach. Pod istniejącą już wiatą ustawimy meble, połączenie drewna i metalu. Będzie drewutnia. Planowane jest palenisko oraz uwaga… wodospad! Zastanawiam się też nad bujanymi leżakami ustawionymi na trawie. Całości dopełni nastrojowe oświetlenie.

Chcesz dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju JKB Group? Sprawdź aktualne oferty pracy i znajdź miejsce dla siebie!

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!