Jak wygląda proces naboru do JKB Group? O czym należy pamiętać, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie? Agnieszka Bartyzel, nasza specjalistka ds. rekrutacji, przygotowała 5 przydatnych porad rekrutacyjnych.

Przede wszystkim dobra aplikacja!

Pierwszym krokiem do zainteresowania rekrutera jest profil zawodowy na LinkedIn i profesjonalne CV. Niezależnie od tego, na jakie stanowisko zgłaszasz się do JKB Group, CV to podstawa! Powinno być przejrzyste, dobrze napisane, sprawdzone i starannie sformatowane. Nie bój się zawrzeć wszystkich aktualnych informacji, nawet jeśli nie zmieszczą się na jednej kartce. Czasami ważna jest odrobina kreatywności, w innym wypadku natomiast powinniśmy się skoncentrować na technicznych umiejętnościach i projektach, nad którymi pracowaliśmy.

Pierwsze spotkanie: porady rekrutacyjne

W JKB Group pierwszy kontakt z kandydatem nawiązujemy telefonicznie. To dobry moment na wybadanie, jaką formę rekrutacji preferuje dana osoba. Wiemy, że nie każdy lubi rozmowy przez telefon lub online, dlatego staramy się, abyś od samego początku czuł się jak najbardziej komfortowo. Możesz zdecydować się na spotkanie w biurze JKB Group, które w obecnych czasach odbywa się przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności. Coraz częściej rozmowy rekrutacyjne przeprowadzamy przy pomocy alternatywnych narzędzi.

Jedną z najważniejszych porad rekrutacyjnych jest więc to, żebyś zaufał naszym specjalistom. Przeprowadzimy Cię przez wstępne rozmowy, które są bardzo istotne. Pozwalają pokazać się z dobrej strony, nawiązać kontakt i podkreślić podstawowe potrzeby. Zdecyduj się na formę, która najbardziej Ci odpowiada i nie obawiaj się pytań o szczegóły oferty.

Przeczytaj rozmowę z Agnieszką Bartyzel i dowiedz się, jak do nas trafiła!

Porozmawiajmy o przyszłym wynagrodzeniu

Wysokość zarobków, możliwość awansu i ścieżka podwyżek. Kiedy poruszać kwestie finansowe? Często na wczesnych etapach rekrutacji sami rekruterzy nie posiadają szczegółowych informacji o kwestiach finansowych. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby kandydat poruszył je na rozmowie wstępnej, najlepiej poczekać na kontakt z bezpośrednim przełożonym. Złota porada rekrutacyjna? Nie bój się zadawać takich pytań! To przecież jedna z najważniejszych kwestii przy zmianie pracy. Poczekaj jednak na odpowiedni moment. Wstępne spotkanie trwa około 10-15 minut. Wykorzystaj ten czas, aby dobrze się zaprezentować i powiedzieć, czego oczekujesz, a o finanse zapytaj na kolejnym etapie.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą?

Elegancki ubiór świadczy o szacunku do osoby, z którą rozmawiasz, dlatego nawet w przypadku rozmowy online postaraj się wyglądać profesjonalnie. Jaki powinien być Twój strój? Przede wszystkim schludny i wyjściowy, ale nadal wygodny. Nie zapomnij, że najlepszą ozdobą jest pozytywne nastawienie! Dzięki odpowiednim przygotowaniom nie tylko poczujesz się pewniejszy siebie, ale również podkreślisz zaangażowanie w proces rekrutacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej firmie? O zmianach w JKB Group opowie Ci Dawid Stoma, nasz dyrektor ds. IT.

Punktualność się opłaca!

Chcesz zrobić wrażenie osoby dobrze zorganizowanej? Bądź punktualny! Poświęć chwilę, aby zaplanować dojazd do naszej siedziby w Czerwieńsku. Zawsze, kiedy tego potrzebujesz, udzielimy Ci dodatkowych informacji, dzięki którym bez problemu trafisz na miejsce. Pamiętaj, że transport może chwilę potrwać, dlatego zarezerwuj przysłowiowy kwadrans i wyjedź z domu wcześniej niż zwykle. W JKB Group rozumiemy małe opóźnienia. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie wziąć udziału w spotkaniu, skontaktuj się z rekruterem!

Zostań jednym z naszych specjalistów!

Pragniesz rozwinąć skrzydła z JKB Group? Zobacz, kogo poszukujemy i wyślij nam swoje CV. Być może nasze porady rekrutacyjne przydadzą się wcześniej niż myślisz!

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!