Piotr Galant, dyrektor zarządzający JKB Group, jest z nami od kilku miesięcy, a już dał się poznać jako człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jakie działania są teraz dla niego priorytetowe i co myśli o naszym zespole?

W JKB jesteś od niedawna i jeszcze się wdrażasz w proces funkcjonowania firmy. Co Cię pozytywnie zaskoczyło w tych pierwszych tygodniach?

Ludzie. Są bardzo otwarci, uśmiechnięci, życzliwi, pomocni. To oni są sukcesem JKB Group. Wiem, że dużo firm tak mówi o swoich pracownikach, ale w tym przypadku to nie jest przesada. Zespół jest pozytywnie nastawiony do zmian, optymalizacji i wsłuchany w potrzeby firmy. To jest piękne.

Osoby pracujące zdalnie powoli wracają do biura. Jednak pandemia wciąż trwa i każda firma wprowadza środki profilaktyczne, dzięki którym jej pracownicy mogą czuć się bezpiecznie. Jak to wygląda w JKB Group?

Zakupiliśmy maseczki, rękawiczki, płyny odkażające. Osoby pracujące w biurze otrzymały także środki ochrony osobistej oraz mogły pracować z domu, jeśli tylko chcą. Zdrowie pracowników jest najważniejsze.

Praca w trybie home office pokazała siłę naszego zespołu. Wszystko odbywało się tak samo sprawnie jak w biurze, umożliwiło nam to również pozyskanie nowych doświadczonych pracowników . Jak na pierwszy raz onboarding online wypadł naprawdę dobrze!

Jak teraz wygląda Twoja praca w JKB? Na czym się skupiasz?

Łączymy i optymalizujemy naszą pracę, tworzymy i rozwijamy nowe technologie internetowe. Zespół digitalizuje procesy – dążymy do tego, żeby być optymalną i skalowalną firmą ludzi z pasją. Dobrym przykładem jest tu wdrożenie nowego sytemu ERP – Microsoft NAV, który pozwala nam łączyć się z wieloma innymi systemami, optymalizuje sprzedaż i produkcję, a do tego jest elastyczny. U nas nie ma utartych szablonów i schematów – dobre pomysły zawsze są mile widziane (z krótką ścieżką decyzyjną). Cyfrowa automatyzacja w firmie e-commerce i do tego z własną produkcją to jest to, co lubimy.

Co dalej? Gdzie widzisz JKB w ciągu kilku lat?

Gdzie widzę nas za kilka lat? Sky is the limit! Planujemy kolejne inwestycje, dzięki którym nasza oferta wciąż się powiększa. To są prawdziwe kroki milowe dla JKB, dlatego cały czas przygotowujemy się do nich, usprawniając nasze procesy i struktury. Wszystkie duże wyzwania na najbliższe miesiące, które stawiamy przed sobą, są związane z produkcją i z e-commerce. Zainteresowanie naszymi wyrobami i ofertą jest tak ogromne, że musimy pomyśleć nad rozszerzeniem naszych możliwości produkcyjnych. Myślę, że to dobry moment na rekrutację nowych pracowników. Jesteśmy również w trakcie tworzenia nowej marki, ale o szczegółach poinformuję w późniejszym czasie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!