Mateusz Wołos to przykład pracownika, którego wyjątkowo cenimy w naszym zespole! Swoją przygodę z JKB Group zaczynał od praktyk zawodowych, by teraz rozwijać się w tym, co naprawdę lubi! Przeczytaj, jak podsumowuje swój staż zawodowy. 

Tortu nie było, ale niedawno minęły trzy lata, od kiedy pracujesz w JKB Group. Opowiedz, jak je wspominasz i czym zajmujesz się obecnie.

Ostatnie lata na pewno były rozwojowe. Często zmieniały się stanowiska, jakie zajmowałem. Zaczynałem przecież jako wsparcie dla działu IT. Teraz jestem grafikiem 3D i robię wizualizacje pomieszczeń dla nowych produktów.

Przeczytaj rozmowę z Mateuszem o jego początkach w JKB Group → 

Skąd taka zmiana? Chodziło o Twoje zainteresowania, a może nagle pojawiły się problemy z personelem?

Nie, raczej sam zabiegałem o to stanowisko. Grafika 3D od dawna była moją pasją. Właśnie mija dziewięć lat, od kiedy się nią zajmuję. Podsyłałem więc swoje prace, które zostały ocenione pozytywnie. Uznano, że są na odpowiednim poziomie, więc możemy kupić oprogramowanie i zacząć działać.

Wizualizacje, które teraz wykonujesz, na pewno są bardzo wymagające. Tak było od początku, a może potrzeby z każdym rokiem są coraz większe?

Zawsze były takie same potrzeby na wizualizacje, ale korzystaliśmy z Adobe Stocka. Ponieważ teraz samodzielnie wykonujemy nasze produkty, coraz ciężej znaleźć w zasobach na przykład podobny stół. Wymagane jest, żeby zrobić zdjęcie lub render. Fotografia jest jednak czasochłonna, wiąże się też z wynajmem całej powierzchni oraz dość sporymi kosztami. Wizualizacje tak naprawdę robię od ręki, na miejscu. Nie ma żadnych skomplikowanych procesów, nie trzeba też angażować do tego kolejnych osób.

Co zmieniło się w firmie przez ostatnie trzy lata?

Na pewno pojawiła się szeroka gama nowych produktów. Cały czas udaje nam się też zwiększać tempo pracy. Nie pamiętam, ile rzeczy w miesiącu wystawialiśmy dwa lata temu, ale teraz na pewno jest ich znacznie więcej.

Otrzymałeś stanowisko, do którego dążyłeś i udowodniłeś, że jesteś godny zaufania. Można powiedzieć, że znajdujesz się w dobrym miejscu?

Jak najbardziej!

Mateuszowi dziękujemy za zaangażowanie w rozwój naszej firmy i życzymy kolejnych sukcesów! 

Szukasz pracodawcy, u którego możesz zostać na dłużej? Sprawdź najnowsze oferty pracy w JKB Group →

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!