Zapraszamy do wyjątkowego wglądu w kulisy produkcji choinek w JKB. W rozmowie z nami Kinga Guławska, doświadczona Brygadzistka w firmie, opowiada o swojej pracy, planach na przyszłość i tym, kto najlepiej odnajdzie się w zespole JKB.

Kingo, słyszymy, że JKB ma w planach zwiększenie produkcji. Czy możesz powiedzieć coś więcej o tym?

Rzeczywiście, mamy ambitne plany. W zeszłym roku wyprodukowaliśmy 33 tysiące sztuk, a w tym roku celujemy w 40 tysięcy. To oznacza planowany wzrost produkcji o 21%.

Czy zwiększenie produkcji oznacza konieczność powiększenia zespołu?

Tak, stale powiększamy nasz zespół. Do tej pory pracowaliśmy na dwóch stołach montażowych, ale teraz mamy już trzeci. Poszukujemy na niego montera wyrobów z tworzyw sztucznych. Operatora już mamy.

Za kulisami produkcji choinek w JKB: Rozmowa z Kingą Guławską, Brygadzistką na produkcji

Jakie umiejętności są wymagane na stanowisku montera?

Pracownik nabywa umiejętności podczas jednodniowego szkolenia, więc jakieś szczególnie umiejętności nie są potrzebne. Szkolenie obejmuje montaż na jednej gałązce dwóch materiałów, połączenie 2-3 elementów, które pobieramy z maszynowni na dole, zszywane na pistolecie automatycznym.

Na pewno trzeba powiedzieć, że jest to powtarzalna praca, łączymy mniejsze lub większe gałęzie, bez większych różnic. Ewentualne zmiany mogą wystąpić tylko przy zmianie modelu choinki. Praca jest więc monotonna, przez 8 godzin przy jednym stanowisku.

Z pewnością warto o tym pamiętać, aplikując na stanowisko, a czy możesz opowiedzieć o godzinach pracy i korzyściach z pracy w JKB?

Oczywiście, jest ich kilka. Praca jest jednozmianowa od 6 do 14. Weekendy mamy wolne, czasem zdarzają się nadgodziny, oczywiście dodatkowo płatne. Jest to dodatkowy plus, umożliwiający dorobienie do pensji. Śniadania są serwowane przez firmę, codziennie dostajemy świeże bułeczki. A to, co najważniejsze, to atmosfera, w której pracujemy. Jest miła i sympatyczna, chętnie sobie pomagamy i wspieramy się w codziennej pracy.

Za kulisami produkcji choinek w JKB: Rozmowa z Kingą Guławską, Brygadzistką na produkcji

Czy są jakiekolwiek specjalne wymagania dla potencjalnych pracowników?

Wymagana jest sumienność i dokładność. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że bardziej dokładne są zazwyczaj kobiety. Mężczyźni rzadziej sprawdzają się na tym stanowisku. Oczywiście mile widziane jest doświadczenie w pracy na produkcji.

Kto, Twoim zdaniem, najlepiej odnajdzie się w JKB?

Wszyscy, którzy są chętni do pracy w systemie jednozmianowym, z pewnością odnajdą się u nas. Praca do 14-stej to ogromny atut – mamy dużo czasu dla siebie. Niełatwo znaleźć pracę w systemie jednozmianowym i to w takim miłym zespole. U nas nie tylko panuje fajna atmosfera, ale jest też czas na własne pasje i zainteresowania.

Za kulisami produkcji choinek w JKB: Rozmowa z Kingą Guławską, Brygadzistką na produkcji

Dziękujemy za rozmowę.

Chcesz dołączyć do zespołu JKB i pomóc nam stworzyć więcej magicznych choinek dla europejskich domów? Weź udział w rekrutacji na Montera Wyrobów z Tworzyw Sztucznych →

Za kulisami produkcji choinek w JKB: Rozmowa z Kingą Guławską, Brygadzistką na produkcji

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!