Rozwój stawiamy na pierwszym miejscu i chociaż staramy się brać udział w jak największej liczbie projektów szkoleniowych, nie zawsze znajdujemy to, czego potrzebujemy. Skoro my mamy z tym problem, to prawdopodobnie inni też! Właśnie dlatego wpadliśmy na rozwiązanie, które pozwoli zdobywać wiedzę nie tylko nam, ale też osobom spoza JKB Group. Przedstawiamy projekt JKB.EDU.

JKB.EDU to program szkoleniowy firmy JKB Group skierowany do jej pracowników, studentów zielonogórskiej uczelni oraz wolnych słuchaczy zainteresowanych zdobywaniem wiedzy z branży e-commerce i procesów produkcyjnych. Prowadzącymi spotkania są doświadczeni w swoim fachu specjaliści.

JKB.EDU – szkolenia wewnętrzne

Zarówno branża e-commerce, jak i technologia, rozwijają się niesamowicie szybko. Bez trzymania ręki na pulsie i szukania nowych rozwiązań, nasza firma będzie stała w miejscu. By zadowolić naszych klientów i stać w szeregu liderów naszej branży, każdy pracownik potrzebuje co jakiś czas aktualizacji swojej wiedzy i zdobycia nowych umiejętności.

Nasza potrzeba nieustannego rozwoju była głównym punktem wyjścia do stworzenia JKB.EDU. Chcieliśmy w pewien sposób usystematyzować zarówno szkolenia wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w których braliśmy udział. Spośród naszych pracowników wyłoniliśmy kilku prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie i zachęciliśmy do wybrania tematów szkoleń, które mogą zaoferować reszcie zespołu.

Na pierwszy ogień poszedł Tomasz, nasz Chief Digital Officer, który poprowadził szkolenie na temat zarządzania projektami. Wystąpienie zawierało praktyczne wskazówki dotyczące planowania etapów projektu, jego monitorowania i kontroli postępu. Zalety szkoleń wewnętrznych? Cała masa! Dzięki wspólnej pracy na co dzień nie było między nami barier, uczestnicy czuli się swobodnie i co najważniejsze – szkolenie było dostosowane do jego uczestników. Znajomość firmy i projektów pracowników pozwoliła na przygotowanie podpowiedzi, które faktycznie sprawdzą się w naszych działaniach.

Przeczytaj rozmowę z Tomaszem o transformacji cyfrowej w JKB Group →

JKB.EDU – szkolenia dla zainteresowanych

Nie skupiamy się wyłącznie na naszym zespole! Lubimy wychodzić do ludzi spoza JKB Group i będziemy to robić właśnie przy okazji projektu JKB.EDU. Część szkoleń przeprowadzanych dla naszych pracowników dostosujemy także do potrzeb osób spoza naszej organizacji. Chętnie przygotujemy moduły szkoleniowe dla pracowników mniejszych firm, stowarzyszeń czy po prostu osób, które chcą się rozwijać i szukają nowych możliwości.

Chcesz być na bieżąco ze szkoleniami, które będziemy prowadzić? Obserwuj nasze media społecznościowe →

Kto wie, być może szkolenia zewnętrzne w ramach JKB.EDU zaowocują ciekawą współpracą? 😊

JKB.EDU – dla uczelni i studentów

Trzecim filarem naszego projektu będzie współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim. Postanowiliśmy podzielić ją na kilka obszarów, które pomogą w rozwoju nie tylko studentom, ale także nam oraz wykładowcom uczelni.

Pierwszym wspólnym projektem jest cykl spotkań ze studentami z Instytutu Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dobrze pamiętamy nasze studenckie lata, kiedy nie do końca byliśmy świadomi tego, co czeka nas po obronie dyplomu i jak będzie wyglądać praca w zawodzie. W cyklu Jak zaplanować karierę, by osiągnąć sukces? chcemy podzielić się ze studentami naszym doświadczeniem i wiedzą. Opowiemy o tym, jak zaczynała się nasza przygoda zawodowa, czego potrzeba, by osiągnąć sukces na ścieżce kariery i jakie rozwiązania wykorzystujemy na co dzień w naszym procesie produkcyjnym.

Co zyskują studenci? Naszym celem jest nie tylko zainspirowanie do działania, ale także wykreowanie szansy na dalszy rozwój. W trakcie projektu wyłonimy kilkoro studentów, których zaprosimy do udziału w trzymiesięcznym, płatnym stażu w działach utrzymania ruchu i optymalizacji.

Weź udział w wydarzeniu →

Umowa z Uniwersytetem Zielonogórskim to także działanie z jego kadrą nauczycielską. W ramach projektu JKB.EDU zdecydowaliśmy się na współpracę naukową z konkretnymi wydziałami, a także na audyty, które będą przeprowadzane przez odpowiednich specjalistów. Chętnie będziemy brać także udział w gościnnych prelekcjach i wykładach.

Mamy nadzieję, że to początek długiej współpracy! 😉

Masz pytania o naszą inicjatywę? Skorzystaj z formularza kontaktowego na naszej stronie.

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!