W świecie biznesu, strategia jest niczym kompas, który wskazuje drogę do osiągnięcia wizji i misji organizacji. W JKB Group, ten proces jest nie tylko starannie planowany, ale także wspólnie realizowany przez cały zespół. Po sukcesie pierwszego etapu, w którym wypracowaliśmy naszą wizję i misję pod przewodnictwem Joanny Ostafin, Head of Strategy and Growth, nadszedł czas na kolejny ważny krok – wyznaczenie wartości firmy.

Kolejny krok ku przyszłości: Odkrywamy swoje wartości

Wspólna praca nad wartościami

Za ten etap odpowiedzialna jest Ewa Piróg, doświadczony Strategy Manager w dziale Sprzedaży i Marketingu JKB Group. Ewa z entuzjazmem podjęła się zadania przeprowadzenia warsztatów, które mają na celu zdefiniowanie wartości, jakimi będziemy kierować się w przyszłości. Ze względu na duże zainteresowanie, zaplanowaliśmy dwa osobne spotkania w kilkunastoosobowych grupach z osobami pracującymi stacjonarnie oraz zdalnie.

Prowadzenie tych warsztatów to duże wyróżnienie, a jednocześnie wyzwanie na nowym stanowisku – mówi Ewa Piróg, która od 1 sierpnia awansowała ze stanowiska Project Manager na Strategy Manager. – Wypracowanie wartości organizacji jest bardzo istotne z perspektywy dalszego funkcjonowania, dlatego że wyznaczamy sobie kierunek, w którym zmierzamy. Chcemy, żeby te wartości, podobnie jak nasza wizja i misja, były jasne i klarowne dla wszystkich. Wprowadza to swego rodzaju ład i porządek do dalszych inicjatyw, które są jeszcze przed nami – mówi Ewa Piróg.

Chcesz poznać naszą wizję oraz misję? Zajrzyj do wpisu: Poznaj nasze DNA. Wizja i misja JKB Group →

Kolejny krok ku przyszłości: Odkrywamy swoje wartości

Wartości jako fundament sukcesu

Wartości, które wypracujemy wspólnie, staną się fundamentem, na którym będziemy budować przyszłość JKB Group. Są one niezbędne do stworzenia spójnej i silnej kultury organizacyjnej, która będzie sprzyjać innowacjom i wzrostowi.

Podobnie, jak w przypadku misji oraz wizji, wyszliśmy z inicjatywą do całej organizacji. W warsztatach wzięli więc udział pracownicy z produkcji, magazynu i działów wspierających. Dajemy w ten sposób szansę każdemu, kto chciałby zaangażować się w strategiczne projekty firmy, podzielić własnym punktem widzenia, a także poznać narzędzia i etapy podobnych przedsięwzięć.

Kolejny krok ku przyszłości: Odkrywamy swoje wartości

Nie wszystkie osoby, jak na przykład pracownicy naszej produkcji, mogły wziąć udział w warsztatach ze względu na specyfikę swojej pracy – wyjaśnia Ewa. – Z myślą o nich przewidzieliśmy dodatkowe, luźne rozmowy, żeby dać im pole do wypowiedzenia się na temat wartości, wniesienia własnego wkładu i perspektywy w ten ważny dla nas proces.

Co dalej?

Za nami dwa spotkania warsztatowe, a w tej chwili trwają jeszcze wspomniane rozmowy indywidualne. Po ich zakończeniu, Ewa będzie odpowiedzialna za podsumowanie wszystkich głosów, analizę rezultatów zadań oraz ćwiczeń, a w końcu – za zdefiniowanie wartości, które będą nam towarzyszyć w dalszych działaniach. Jest to kluczowy moment, który pozwoli nam przejść do kolejnego etapu – implementacji wartości w codziennej działalności firmy.

Jakie jeszcze obowiązki ma Ewa? Zapraszamy do wywiadu, w którym odsłania kulisy swojej pracy: „Czuję, że się odnajduję”. Rozwój Ewy Piróg w JKB Group →

Następnym krokiem, którego elementem są dotychczasowe inicjatywy, będzie wypracowanie pełnej strategii JKB Group na najbliższe lata. Już teraz dostrzegamy, jak wiele korzyści te działania nam przynoszą, integrując nasz zespół, dając mu własny głos, a przede wszystkim – umożliwiając pracę według wartości, z którymi czują się komfortowo.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań i dołączenia do rozmowy o przyszłości JKB Group. Razem budujemy firmę, która jest gotowa na wyzwania przyszłości.

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!