Kursy, szkolenia, wewnętrzne rekrutacje i certyfikaty. Możliwości rozwoju w JKB Group jest naprawdę wiele i cały czas staramy się rozbudowywać nasze propozycje. Ważne, by każdy z pracowników mógł znaleźć coś dla siebie. Przede wszystkim, nie zamykamy się na sugestie i prośby naszego zespołu. Zobacz, jak wyglądają możliwości rozwoju w JKB Group.

Kto w JKB Group może skorzystać ze szkoleń?

Szkolimy cały zespół – nie ma znaczenia, z jakiego działu pochodzi dana osoba, czy na jakim stanowisku pracuje. Chcemy, żeby wszyscy podnosili swoje kwalifikacje. Co najważniejsze, jesteśmy otwarci na pomysły pracowników.

Najczęściej to oni zgłaszają chęć wzięcia udziału w konkretnym szkoleniu. Po takim sygnale, spotykamy się razem z kierownikiem danej komórki organizacyjnej i dyskutujemy o zasadności takiego kursu. Jeśli tylko widzimy, że zaproponowane szkolenia są potrzebne i pomogą nam podnieść kwalifikacje, to akceptujemy je i chętnie organizujemy. Często dodatkowe możliwości przeszkolenia są inicjatywą działu HR. Szczególnie, jeśli chodzi o umiejętności, które przydadzą się każdemu zatrudnionemu – zarządzanie czasem czy organizacja pracy oraz przydatne w niej narzędzia. Co do zasady, decyzje szkoleniowe podejmowane są przez kierownika działu.

Chcesz do nas dołączyć? Zobacz, jak przygotować swoje CV →

Szukamy różnych okazji do nauki i rozwoju

Szkolenia odbywają się w różnych formatach – indywidualnie, online czy na miejscu w naszej firmie. Dużo szkoleń przyjęło teraz charakter wyłącznie zdalny ze względów bezpieczeństwa. Oczywiście rozumiemy decyzje organizatorów i jak najbardziej je wspieramy. Staramy się patrzeć na to optymistycznie – dzięki internetowym kursom większa liczba naszych pracowników może wziąć w nich udział i to bez poświęcania czasu na dojazd. Dobry przykład daje nasza specjalistka ds. HR, Elli Gatzaki, która nie marnuje okazji i sama chętnie bierze udział w webinarach HR. Jak widać, staramy się wykorzystać każdą okazję do rozwoju! Ku naszej radości, ostatnio udało nam się zorganizować szkolenia w mniejszym gronie w naszej siedzibie.

Nasi pracownicy stale poszerzają swoje umiejętności i poszukują wiedzy, którą będą mogli wdrożyć do swojej pracy. Co ważne, rozwój to nie tylko udział w kursach czy webinarach. Pracownicy mogą także uczestniczyć w konferencjach, korzystać z czasopism branżowych czy brać udział w innych eventach związanych z ich rozwojem na danym stanowisku.

Czasopisma i literatura branżowa pozwala być na bieżąco z nowinkami z zakresu logistyki. Możemy wprowadzać najnowsze rozwiązania tak, by nasi klienci zawsze otrzymywali najlepszy możliwy serwis. Zdobyta wiedza pozwala nam na ciągły rozwój w tej dziedzinie. Stałe doskonalenie procesów pozwala nam zwiększyć wydajność pracowników, nie obciążając ich dodatkowymi obowiązkami.

Marcin Sokalski, Kierownik ds. logistyki

Już w pierwszym kwartale roku postanowiliśmy nadrobić zaległości z pandemicznego 2020 i zapewniliśmy naszym pracownikom szereg przydatnych szkoleń. Także w trwającym kwartale czekają nas zmiany. W każdym dziale wdrażamy właśnie ścieżki kariery i awansu, tak by nasi pracownicy wiedzieli, jakie mają możliwości i w których aspektach mogą się rozwijać.

Nasza firma stawia na rozwój. Zależy nam, żeby wszyscy nasi pracownicy podnosili swoje kwalifikacje, biorąc udział w różnego rodzaju kursach. Zaczynając od takich odbywających się stacjonarnie, przez te prowadzone online, a kończąc na dostępie do platform szkoleniowych. Dzięki temu każdy z łatwością znajdzie coś, co pomoże mu w realizowaniu codziennych obowiązków.

Paulina Seńków, Content manager

Dbamy nie tylko o rozwój pracowników, ale też o rozbudowę naszej firmy. Zobacz, jakie mamy plany →

Z czego najczęściej się szkolimy?

Oprócz standardowych szkoleń jak BHP czy RODO, inwestujemy też w kursy, które podnoszą umiejętności pracowników. Mogą oni skorzystać między innymi z kursu Microsoft Excel, szkoleń graficznych czy szkolenia na wózki widłowe. Ostatnio kurs z grafiki 3D udało się odbyć naszemu grafikowi, Mateuszowi Wołosowi. To nie tylko szansa dla Mateusza na nabycie nowych umiejętności, ale także wartość dla firmy – dzięki kolejnemu wykwalifikowanemu pracownikowi, możemy stale ulepszać nasz sklep i dostarczać naszym klientom nowych wrażeń.

Na kursie Visual Masterclass poszerzyłem swoją wiedzę z wizualizacji oraz animacji 3D. W zakres szkolenia wchodziło m. in. tworzenie materiałów, teksturowanie, przygotowywanie oświetlenia, układanie kamery, czy poprawne wypełnienie kadru. Nie ukrywam, że brakowało mi wiedzy czysto teoretycznej, którą udało mi się uzupełnić podczas kursu. Poznałem także program 3ds Max, dzięki któremu moje wizualizacje mogły wejść na wyższy poziom realizmu. Dzięki szkoleniu Visual Masterclass udało mi się uporządkować swoje kwalifikacje i uzupełnić braki. Kurs był bardzo pomocny i na pewno zdobyta wiedza będzie często przeze mnie wykorzystywana.

Mateusz Wołos, Grafik 3D

Szkolenia często przybierają charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Dobrym przykładem regularnie przeprowadzanych kursów są kury na wózki widłowe. Zależy nam na tym, aby każdy z pracowników magazynowych mógł wykorzystać swoją szansę na rozwój i podniesienie kwalifikacji.

Kurs operatora wózków jezdniowych umożliwia niezależność i elastyczność w pracy. Dzięki niemu poszerzyłem swoje kwalifikacje, a pracodawca zyskał większe pole manewru planując zakres obowiązków.

Karol Grochowski, Kierowca pojazdów ciężarowych

Chcesz rozwijać swoje umiejętności z nami? Dołącz do specjalistów z branży e-commerce! Aplikuj w zakładce KARIERA!

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!