Nasza komunikacja w mediach społecznościowych znacznie ułatwia nam prowadzenie rekrutacji. Nie chodzi tylko o zasięg, na jaki docierają nasze ogłoszenia, ale przede wszystkim o podstawową znajomość firmy i jej działalności. Od prawie roku zauważamy, że kandydaci starający się o pracę w JKB Group widzą w nas coś więcej, niż kolejną firmę produkcyjną. To dla nas duży plus, bo zaczynamy być pracodawcą z wyboru, nie z konieczności.

To wszystko potwierdza nasza nowa specjalistka ds. zarządzania informacją o produkcie. Paulinę spytaliśmy o jej spostrzeżenia związane z rekrutacją i o to, skąd pomysł aplikowania do JKB Group.

Za co będziesz odpowiadać w JKB Group?

Jestem specjalistką do spraw zarządzania informacją o produkcie. Wszystkie szczegółowe dane o produkcie, uaktualnienia, nowe oferty i artykuły zostają wprowadzane do systemu. To bardzo ważne, ponieważ właśnie dzięki temu cała firma może korzystać z pełnych i bieżąco uzupełnianych wiadomości.

Jakie wyzwania czekają na Ciebie w pracy?

Na pewno muszę się podszkolić w sprawach technicznych, co jest dla mnie cenne, bo dokładnie w tym chciałam brać udział. Mam wspaniały zespół. Wszystkie osoby są pomocne, nie denerwują się też pytaniami, które muszę w różnych okolicznościach zadawać. Mimo że jest ogrom pracy, zawsze ktoś znajdzie czas, aby coś doradzić lub pokierować.

Opowiedz o tym, w jaki sposób trafiłaś do JKB. Jak przebiegała rekrutacja?

Tak naprawdę JKB już od dawna leżało w zakresie moich zainteresowań zawodowych. Nie szukałam pracy, ale zobaczyłam, że pojawiła się oferta właśnie w tej firmie i postanowiłam spróbować. Po jakimś czasie zapytano się mnie, czy chcę wziąć udział w rekrutacji. Oczywiście byłam bardzo chętna. Umówiliśmy się więc na kameralne spotkanie, które odbyło się w gronie kierowniczki i osoby z działu rekrutacji. Już następnego dnia otrzymałam informację, że chcieliby spotkać się ze mną ponownie, tym razem w towarzystwie zarządu firmy. Kiedy stwierdzili, że są zainteresowani i zapytali, czy mogę zacząć pracę, zdecydowałam się od razu.

Wszystko przebiegło więc całkiem sprawnie.

Tak, bardzo sprawnie i sympatycznie. Agnieszka jest wyjątkowo miłą osobą, więc rozmowa okazała się zupełnie inna niż zwykle – zdecydowanie mniej stresująca i w przyjaznej atmosferze.

Poznaj Agnieszkę, która czuwa nad procesem rekrutacji w JKB Group →

Jakie masz doświadczenie? Na jakich stanowiskach dotychczas pracowałaś?

Pracowałam dłuższy czas w branży turystycznej. Niestety, pandemia wszystko zmieniła. Postanowiłam więc poszukać nowych wyzwań. Branża e-commerce teraz bardzo się rozwija, może nawet pochwalić się wzrostami i dlatego postanowiłam, że jest to coś, w czym chciałabym zostać. Z całą pewnością to stabilne stanowisko.

Czyli to jest Twój debiut w e-commerce?

Nie, wcześniej pracowałam w firmie o podobnym profilu, w dziale obsługi klienta. Byłam więc w jakiś sposób powiązana z branżą.

Co możesz wnieść do firmy z Twojego doświadczenia i umiejętności oraz jakie widzisz korzyści z pracy w JKB?

Mam osobowość bardziej ekstrawertyczną, więc mam nadzieję, że wniosę do JKB dużo pomysłów. Lubię też analizować i być może pomogę spojrzeć na pewne kwestie z nieco innej strony. Chciałabym natomiast nauczyć się jeszcze bardziej analitycznego myślenia oraz nieco usprawnić moją stronę techniczną. Wszystko zmierza właśnie w tym kierunku i każdy dzień sprawia, że działam coraz sprawniej, co niesamowicie mnie cieszy.

Zobacz, jak przeprowadzamy cyfrową transformację w JKB Group →

Teraz, kiedy poznałaś swój zespół, wszystko jest dla Ciebie jasne? Nie gubisz się na korytarzach?

Już nie. Pierwszego dnia Agnieszka oprowadziła nas po firmie i mimo tego, że pomieszczeń jest sporo, to nie mam żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca.

Od razu zrozumiałaś, czym zajmuje się JKB i opanowałaś produkty, które ma w swojej ofercie?

Tak, natomiast jest ich niezwykle dużo. W skład danego artykułu wchodzi wiele innych, mniejszych, trzeba więc dokładnie zapoznać się z całą strukturą. Myślę, że będę się uczyła się jeszcze przez kolejne miesiące. Każdego dnia przyswajam nowe rzeczy i otrzymuję coraz więcej poważniejszych zadań. Mam nadzieję, że okres próbny pozwoli mi pokazać się z dobrej strony. Na pewno będzie ciężko, ale jestem chętna, żeby poznać całą specyfikę JKB.

Pracuj z Pauliną!

Tak jak Paulina, masz szansę na pracę w firmie, która stawia na Twój rozwój. Każdy z naszych pracowników ma możliwość wybrania ścieżki kariery, którą będzie podążać. Sprawdź, czy widzisz ofertę dla siebie i podbijaj świat e-commerce z nami.

Zobacz aktualne oferty pracy →

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!