Analiza opłacalności, szukanie nowych rozwiązań, wprowadzanie ergonomicznych rozwiązań – to tylko niektóre z zadań Daniela Jarosiewicza, inżyniera procesu w JKB Group. Dowiedz się, jak Daniel trafił do naszej firmy i na co zwracamy uwagę w procesie produkcyjnym.

Daniel, za co odpowiadasz w JKB Group i jak do nas trafiłeś?

Mam na imię Daniel Jarosiewicz, jestem inżynierem procesu. W JKB Group pracuję od miesiąca, do moich obowiązków należy natomiast sporządzanie analiz opłacalności.

Wcześniej przez jedenaście lat pracowałem w branży meblarskiej. Byłem specjalistą ds. normowania czasu pracy i organizacji produkcji. Często widziałem ogłoszenia o rekrutacji zamieszczone na portalu społecznościowym JKB Group. Firmę polecił mi znajomy. Chciałem spróbować czegoś innego, więc postanowiłem się zgłosić.

Jak wygląda rekrutacja do JKB Group? Przeczytaj relację naszej nowo zatrudnionej pracowniczki →

Z perspektywy czasu uważasz, że to była dobra decyzja?

Jak najbardziej! Mam teraz dużo obowiązków, jestem odpowiedzialny po części za każdy z trzech naszych zakładów. Uczę się trochę innych rzeczy, zdobywam nowe kompetencje. Na szczęście, na każdym kroku mogę liczyć na wsparcie naprawdę doświadczonych specjalistów.

Chcesz wiedzieć więcej o optymalizacji procesów produkcyjnych w JKB Group? Przeczytaj rozmowę z Danielem Nester, dyrektorem produkcji →

Jak wygląda wdrożenie procesu w JKB Group?

Kiedy przygotowujemy jakiś projekt, musimy zebrać szczegółowe informacje, porównać koszty, określić przewidywane ramy czasowe. Na tej podstawie decydujemy, czy naprawdę opłaca się go wdrożyć, czy też lepiej poszukać innego rozwiązania. To wymaga od nas dobrego researchu, przeprowadzenia testów, porównania różnych możliwości. Pracy jest dużo, ale dążymy do tego, by wytwarzane przez nas produkty były najwyższej jakości, a sam proces odbywał się w odpowiednich warunkach i według odpowiednich założeń.

Oczywiście, pomagamy też pracownikom. Najważniejsza jest dla nas ergonomia. Właśnie dlatego pilnujemy porządku i zwracamy szczególną uwagę na różne elementy, które możemy poprawić. Chociaż z zewnątrz może to wyglądać na niewielkie usprawnienie, ale dbamy o to, żeby wózki zawsze były dobrze ustawione, a potrzebne materiały znajdowały się w odpowiedniej odległości od ich stanowisk. To nie tylko poprawia organizację, ale także pozwala oszczędzić czas i przyspieszyć proces produkcji.

Możesz dołączyć do naszego zespołu! Zobacz, kogo aktualnie szukamy →

Wiesz, co możesz zyskać.
Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i wyślij swoje CV!